The Universe
Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд Flowwoe

Добре дошли в The Universe!

Форумът се премести на адрес: www.universebg.com
The Universe
Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд Flowwoe

Добре дошли в The Universe!

Форумът се премести на адрес: www.universebg.com
The Universe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексPortalРегистрирайте сеПоследни снимкиВход
Similar topics

 

 Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд

Go down 
АвторСъобщение
Sweet Tease
The Master of the Universe
The Master of the Universe
Sweet Tease


Female Gemini
Данни на Героя
Раса: Човек
Адрес: West Valley West Valley
M.A.:

Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд Empty
ПисанеЗаглавие: Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд   Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд EmptyНед Ное 28, 2010 6:54 am

Портретът на Дориан Грей

[You must be registered and logged in to see this image.]

Автор: Оскар Уайлд

Знаменитият роман на големия класик, развълнувал много поколения читатели с дилемата „Каква полза има човек да спечели целия свят, ако погуби душата си?"
"Ако можеше аз да остана вечно млад, а да се състари портретът!...Бих дал душата си за това!"
Това желание, изречено от Дориан Грей, пред току-що завършения му портрет, е в основата на този блестящ и разтърсващ роман за младия хедонист, който подобно на Фауст, е готов да продаде душата си, за да съхрани своята красота.
При появата си "Портретът на Дориан Грей" предизвиква множество противоречиви отзиви. Но както е споменато в предисловието на романа: "Когато критиците се различават в мненията си, художникът остава верен на себе си". А ето как Оскар Уайлд пояснява собственото си отношение към героите от своята творба: "Мисля, че съм Базил Холуърд, другите мислят, че приличам на лорд Хенри. А аз бих искал да бъда Дориан Грей, но може би в някое друго време"

[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
http://www.rp-u.darkbb.info
 
Портретът на Дориан Грей - Оскар Уайлд
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Оскар Уайлд

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
The Universe :: FREE Преводи-
Идете на:  
Protected by Copyscape Online Plagiarism Check
Free forum | Roleplay forums | Fantasy | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии